Jak stworzyć industrialne wnętrze ?

meble industrialne - wnętrze

Styl industrialny we wnętrzach wywodzi się z fabryk i obiektów przemysłowych. Po raz pierwszy pojawił się w mieszkaniach na dużych poddaszach oraz w adaptowanych na mieszkania budynkach pofabrycznych. Nic dziwnego, że industrialne aranżacje kojarzymy głównie z modnymi loftami.

Styl industrialny pojawił się w Polsce już w latach 90. XX wieku, w loftach – mieszkaniach w dawnych fabrykach, choć może to zaskakiwać. Obecnie styl ten nie jest już zarezerwowany tylko dla dużych przestrzeni pofabrycznych. Coraz więcej osób decyduje się na industrialne aranżacje w blokach, kamienicach, a nawet w małych mieszkaniach na poddaszu.

Warto znać kilka kluczowych zasad, które pomogą w stworzeniu autentycznego industrialnego wnętrza, niezależnie od miejsca. Wnętrza w stylu industrialnym powinny być przestronne, więc w miarę możliwości unikajmy ścianek działowych i małych pomieszczeń. Beton, kamień, surowa cegła, metal i drewno są kluczowe w tej stylistyce. Surowe, nowoczesne wnętrza industrialne opierają się na chłodnych kolorach; biel, szarość i beż to idealne tło dla industrialnych mebli i dekoracji. Rury i kable mogą stanowić element dekoracyjny, a surowe, często bez opraw, stylowe żarówki są charakterystyczne dla tego stylu. Industrialne wnętrza wymagają surowych, prostych form.

Prawie każde wnętrze może być urządzone w stylu industrialnym, niezależnie od metrażu i lokalizacji. Kluczowe jest odpowiednie tło – ściany i podłogi w odpowiednich kolorach lub wykonane z betonu, surowej cegły czy drewna. W tak przygotowanym otoczeniu umieszczamy odpowiednie elementy wyposażenia wnętrz: meble, dekoracje, dodatki. Pamiętajmy, że w stylu industrialnym ważna jest oszczędność, eklektyzm i surowość. Można stworzyć nie tylko industrialne studio, ale także salon, kuchnię czy sypialnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *